(+420) 601 338 528Po-Pá: 8:00-15:00
Nezávazná poptávka
Autorizovaný servis oken a dveří

Profukuje mezi rámem a ostěním oken

Okno může být sebekvalitnější, ovšem špatně provedená montáž jeho správnou funkci degraduje. Netěsnosti oken mohou vznikat v různých místech, proto je nejprve třeba zjistit, kudy profukuje. Jestliže jste dospěli k závěru, že profukuje mezi okenním rámem a ostěním, bude nutné problém řešit razantněji. 

Důsledky špatně provedené montáže

Ostění přiléhající k rámu okna je chladnější než okolní stěny, případně promrzá. Na studené a vlhké zdi mohou navíc vznikat plísně. Půjde pravděpodobně o chybně provedenou montáž nebo o nekvalitní materiály, které byly při osazování oken použity. Kromě ztráty tepla může být chybná montáž také příčinou nadměrného hluku, který proniká z venku do interiéru.

Tento problém bývá nejvýraznější v parapetní části, kdy nebylo při montáži okna a osazování parapetů vybudováno dobré lůžko a nebylo použito dostatečné množství kvalitního izolantu. Technik provede sondu do zdiva. Zjistí-li nekvalitní izolant či jeho nepřítomnost, navrhne Vám jediné efektivní řešení, kterým je osekání zdiva kolem oken, odstranění zbytku pěny a podle správného postupu vyplnění kvalitním izolantem. Poté vrátí poškozené zdivo do původního stavu.

Nové osazení parapetu

Pokud je problém v parapetní části, technik parapet opatrně vyjme a odstraní nekvalitní izolant. V případě nutnosti připraví nové lůžko a posléze provede vyplnění spár kvalitním izolantem, zatěsní a osadí parapet a poté zapraví poškozené ostění v okolí parapetní roviny. Tyto opravy lze provést při provozu domácnosti; technik dělá maximum pro to, aby se co nejvíce zabránilo nežádoucímu prachu a nepořádku.

Nepřítomnost izolantu bohužel není výjimkou

Většinu našich zákazníků po provedení sondy do zdiva překvapí nepřítomnost izolační pěny mezi rámem okna a zdí, kterou dodavatel oken zkrátka nepoužil nebo použil nedostatečné množství či nevhodný typ izolační pěny. Věřte, že po této opravě montáže budete spokojeni s výsledkem v podobě snížení prostupu hluku z ulice a především úspory za vytápění, které se projeví již v první topné sezóně. Správným utěsněním oken totiž ušetříte až 30% nákladů za energie
 
Zajímá vás jak probíhá typická zakázka od začátku do konce?
Podívejte se krok po kroku.
-5% Pro pravidelné zákazníky
Jste naším pravidelým zákazníkem? Pokud ano, máme pro vás dobrou zrávu v podobě 5% slevy spojené se servisním úkonem.
Více informací
Skupinové slevy
Domluvte se sousedy a objednejte servis i do sousedních domů nebo bytů. Nejen, že vám částku za dopravu rozpočítáme, ale nabídneme vám i množstevní slevu.
Více informací
Pomůžeme vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat váš problém - odpovíme vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00

Kontaktujte mě
Špatný formátŠpatný formát
Chci zaslat cenovou nabídku
Okna a balkonové dveře
Vchodové dveře
Příslušenství
Špatný formátŠpatný formát

MENUX