(+420) 601 338 528Po-Pá: 8:00-15:00
Nezávazná poptávka
Autorizovaný servis oken a dveří

Rosení oken mezi skly - servis a oprava

Rosení oken je nepříjemná záležitost, a to jednak z estetického, ale i z funkčního hlediska. Okna se mohou rosit na vnitřní straně – uvnitř bytu, na vnější straně – zvenčí domu, nebo v meziskelním prostoru. Dopady dlouhodobého rosení oken bývají vážné; především jedná-li se o rosení oken zevnitř, kdy dochází k poškození oken, nábytku a zdí a k tvorbě plísní, tudíž možnému vzniku zdravotních obtíží obyvatel domu.

Rosení oken mezi skly – výrobní vada

Rosení oken mezi skly je především estetickou záležitostí: Nezpůsobuje poškození vnitřního vybavení bytu, ani vznik plísní na zdech a nábytku, ale přes okno není vidět a prochází skrz ně omezené množství denního světla. Navíc není možné kondenzovanou vlhkost ani setřít – zkrátka se k ní nedostanete.

Rosení oken v meziskelním prostoru sami doma nevyřešíte. Nepomůže časté větrání, ani seřízení kování. Pravděpodobně budete muset zavolat odborný servis. Pokud se jedná o nová okna, která jsou ještě v záruce, půjde zřejmě o výrobní vadu (na rozdíl od rosení oken zevnitř) a okna můžete reklamovat.

Příčina rosení oken v meziskelním prostoru

Rosení oken mezi dvojskly nebo trojskly vzniká netěsností skla. Do meziskelního prostoru se dostane vlhký vzduch z prostoru a kondenzuje na vnitřních stěnách. Tento problém bývá spíše výjimečný, avšak pokud se přece jen vyskytne, vaše dodavatelská firma je povinna v rámci reklamace okno znovu přesklít. Jestliže okno již nemáte v záruce, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.
 
Zajímá vás jak probíhá typická zakázka od začátku do konce?
Podívejte se krok po kroku.
-5% Pro pravidelné zákazníky
Jste naším pravidelým zákazníkem? Pokud ano, máme pro vás dobrou zrávu v podobě 5% slevy spojené se servisním úkonem.
Více informací
Skupinové slevy
Domluvte se sousedy a objednejte servis i do sousedních domů nebo bytů. Nejen, že vám částku za dopravu rozpočítáme, ale nabídneme vám i množstevní slevu.
Více informací
Pomůžeme vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat váš problém - odpovíme vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00

Kontaktujte mě
Špatný formátŠpatný formát
Chci zaslat cenovou nabídku
Okna a balkonové dveře
Vchodové dveře
Příslušenství
Špatný formátŠpatný formát

MENUX