(+420) 601 338 528Po-Pá: 8:00-15:00
Autorizovaný servis oken a dveří

Rosení oken mezi skly - servis a oprava

Rosení oken je nepříjemná záležitost, a to jednak z estetického, ale i z funkčního hlediska. Okna se mohou rosit na vnitřní straně – uvnitř bytu, na vnější straně – zvenčí domu, nebo v meziskelním prostoru. Dopady dlouhodobého rosení oken bývají vážné; především jedná-li se o rosení oken zevnitř, kdy dochází k poškození oken, nábytku a zdí a k tvorbě plísní, tudíž možnému vzniku zdravotních obtíží obyvatel domu.

Rosení oken mezi skly – výrobní vada

Rosení oken mezi skly je především estetickou záležitostí: Nezpůsobuje poškození vnitřního vybavení bytu, ani vznik plísní na zdech a nábytku, ale přes okno není vidět a prochází skrz ně omezené množství denního světla. Navíc není možné kondenzovanou vlhkost ani setřít – zkrátka se k ní nedostanete.

Rosení oken v meziskelním prostoru sami doma nevyřešíte. Nepomůže časté větrání, ani seřízení kování. Pravděpodobně budete muset zavolat odborný servis. Pokud se jedná o nová okna, která jsou ještě v záruce, půjde zřejmě o výrobní vadu (na rozdíl od rosení oken zevnitř) a okna můžete reklamovat.

Příčina rosení oken v meziskelním prostoru

Rosení oken mezi dvojskly nebo trojskly vzniká netěsností skla. Do meziskelního prostoru se dostane vlhký vzduch z prostoru a kondenzuje na vnitřních stěnách. Tento problém bývá spíše výjimečný, avšak pokud se přece jen vyskytne, vaše dodavatelská firma je povinna v rámci reklamace okno znovu přesklít. Jestliže okno již nemáte v záruce, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.
 

Jak realizace probíhá?

Podívejte se na ukázku realizaci opravy přímo z praxe od našich zákazníků.

 

Pan Málek požadoval výměnu pákového ovladače GU, které se již nevyrábí.

5.5.2016
Brno
 

Během 11 dní jsme zajistili již neprodejnou součástku pro klienta.

16.5.2016
Brno
 

Ačkoli je GU velmi obtížně k sehnání, závada byla do měsíce vyřešena.

3.6.2016
Brno
-5% Pro pravidelné zákazníky
Jste naším pravidelým zákazníkem? Pokud ano, máme pro vás dobrou zrávu v podobě 5% slevy spojené se servisním úkonem.
Více informací
Skupinové slevy
Domluvte se sousedy a objednejte servis i do sousedních domů nebo bytů. Nejen, že vám částku za dopravu rozpočítáme, ale nabídneme vám i množstevní slevu.
Více informací
Pomůžeme vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat váš problém - odpovíme vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Špatný formátŠpatný formát

MENUX