(+420) 601 338 528Po-Pá: 8:00-15:00
Autorizovaný servis oken a dveří

Výměna okenních skel v (plastových) oknech

Máte-li rozbité okno, ať už jde o vysypanou tabuli, díru ve skle či jen prasknuté sklo, je nutné okno přesklít. Přivolaný servisní technik sklo přesně zaměří a vytvoří pro Vás cenovou nabídku. Pokud jste měli dvojskla, může Vám současně nabídnout výměnu za trojsklo, jestliže to uzná za vhodné na základě posouzení Vaší konkrétní situace.

Po společné domluvě sklo objedná a při další návštěvě je vymění. Nikam si tedy okenní křídlo neodváží, výměnu provede u Vás doma. Původní sklo (nebo jeho zbytky) z křídla vysklí a poté usadí sklo nové.

Zlepšení izolační funkce oken

Skla se však nevyměňují pouze při jejich rozbití. Je možné provést výměnu dvojskel za trojskla. Co tím získáte?
  • Posílení tepelné izolace – minimalizace úniku tepla přes okna
  • Lepší zvuková izolace – snížení úrovně hluku pronikajícího z ulice do bytu
  • Vyšší odolnost proti rosení oken
Nejvíce tepla z domu obvykle uniká okny. Jestliže jste dospěli k rozhodnutí, že Vám izolační dvojskla nestačí a rádi byste co nejvíce omezili únik tepla z bytu a ušetřili tak za energie na vytápění, lze je vyměnit za izolační trojskla.

Nabízíme měření úniku tepla

Nejste si jistí, kudy Vám z bytu uniká teplo? Nabízíme měření úniku tepla. Pomocí kamery s termovizí proměříme teplotní rozdíly na Vašem domě nebo bytě a navrhneme Vám komplexní nebo dílčí řešení na zateplení domu. Pokud máte nová a kvalitní okna i dveře a není nutná jejich kompletní výměna, jejich funkci vylepšíme výměnou izolačních skel.

Návratnost investice

Investice do trojskel se Vám určitě vrátí. Jde o to, za jak dlouho. Izolační vlastnosti trojskel s koeficientem U=0,6 W/m2K jsou dvakrát lepší než u standardních izolačních dvojskel U=1,2 W/m2K. (Hodnota vyjadřuje, kolik tepla unikne jedním metrem čtverečním skla za 1 sekundu při rozdílu venkovní a vnitřní teploty 1 stupeň Kelvina. Čím nižší číslo, tím lepší tepelná izolace.)

Jestliže 1 m2 trojskla stojí přibližně 1500 – 1800 Kč, investice v podobě ušetřených peněz za vytápění se vrátí přibližně za deset let. To se zdá být poměrně dlouhá doba. Nicméně získáváte další nezanedbatelné bonusy v podobě zvýšené zvukové izolace a minimalizace rosení oken.

Starší dvojskla = výraznější úspora

Možná však máte okna staršího data, kdy se ještě nevyráběla dvojskla s takovou izolační schopností. Potom máte zřejmě okna s přibližnými izolačními schopnostmi U=2,8 W/m2K. V tom případě se investice do nových trojskel vrátí již zhruba za pět let, což už je zajímavé číslo.

Tip: Jak ještě více ušetřit? Využijte program Nová zelená úsporám a získejte dotace na úpravy, vedoucí ke snížení nákladů na vytápění domu nebo bytu. 

Na co je třeba dát si pozor

  • Je pouze nutné vzít v potaz, že bude potřeba seřídit okenní kování. Izolační trojskla jsou těžší než dvojskla a okenní křídlo se tím pádem může po montáži prověsit.
  • Trojskla méně propouštějí sluneční záření a tím pádem je třeba počítat s tím, že slunce Váš interiér nevyhřeje tolik, jako v případě dvojskel.
  • Izolační trojskla je možné vyměnit u oken se stavební hloubkou 70 mm a více.

Jak realizace probíhá?

Podívejte se na ukázku realizaci opravy přímo z praxe od našich zákazníků.

 

Pan Jiříček nahlásil závadu kování.

11.11.2015
Praha
 

Přijel technik, ve zaměřil a zapsal kování k výměně.

14.11.2015
Praha
 

Vše úspěšně vyřešeno k spokojenosti klienta

20.11.2015
Praha
-5% Pro pravidelné zákazníky
Jste naším pravidelým zákazníkem? Pokud ano, máme pro vás dobrou zrávu v podobě 5% slevy spojené se servisním úkonem.
Více informací
Skupinové slevy
Pokud se domluvíte se sousedy a objednáte si servis někoika sousedních bytů či domů, nejen že vám rozpočítáme částku za dopravu k vám, ale současně vám nabídneme i výhodnou množstevní slevu.
Více informací
Pomůžeme Vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat Váš problém - odpovíme Vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00
V případě nedostupnosti servisní linky využijte tel. (+420) 739 201 911

Položky označené (*) je nutné vyplnit.

MENUX