Telefon(+420) 601 338 528
Po-Pá: 8:00-15:00
Autorizovaný servis oken a dveří

Okna a dveře netěsní - servis a oprava

Netěsní vám okna či dveře? Profukuje jimi? To je skutečně nepříjemná závada oken, zvláště jedná-li se o nová okna a dveře. Pokusíme se vám poradit, jak problém vyřešit. Mnohdy postačí malý zákrok a budete opět se svými okny spokojeni.

Když okna netěsní, profukuje jimi

Okny může profukovat hned z několika důvodů. Každopádně je to nepříjemné nejen z hlediska komfortu bydlení, ale především se tím zvyšují náklady na energie. Jednak z bytu uniká nadměrné množství tepla, a jednak přichází z venku do domu studený vzduch. Vy pak topíte a topíte, a stejně je vám zima. Okny obvykle profukuje proto, že špatně doléhá okenní křídlo k rámu.

Jak ušetřit za plyn? Utěsnit okna!

Babské rady typu – obložte okna a dveře starými textiliemi nebo plyšovým těsněním ke dveřím – nejsou rozhodně to pravé ořechové. To je jen jakási první pomoc a hodí se možná do vnitřků starých dvojitých kastlových oken, ovšem asi nikdo nechce, aby se mu kolem plastových oken a dveří povalovaly kusy různých látek. Jak tedy zajistit profesionální utěsnění oken? Nejprve zjistěte příčinu netěsnosti.

Nedoléhání okenního křídla rámu bývá způsobeno vychozeným kováním nebo opotřebovaným těsněním.

Řešení problému podle příčiny netěsnosti oken

 • Reklamace oken, jsou-li v záruce
 • Seřízení kování oken
 • Výměna kování
 • Výměna těsnění
 • Výměna starých oken a dveří
Výměna starých oken a dveří je krajní řešení a je vhodné zejména tehdy, pokud máte ještě stará dvojitá kastlová okna, která netěsní v naprosté většině případů. Jestliže jste si již v minulosti pořídili moderní plastová, hliníková nebo dřevěná okna, a ta jsou jinak funkční, jdou snadno otevírat a zavírat, nedrhnou, nelupe v nich, zkrátka neshledáváte žádnou další závadu, měla by netěsnost oken jít vyřešit ostatními způsoby, zejména seřízením kování.

Seřízení kování, výměna těsnění

Seřízení okenního kování zvládnete sami a postačí vám k tomu klasický imbusový klíč č. 4. Doporučujeme postupovat podle návodu. Po seřízení je vhodné ještě kování promazat, k čemuž vám nejlépe poslouží udržovací sada na plastová okna a dveře. Najdete v ní vše potřebné – olej na promazání kování i olej na ošetření těsnění.

Pokud se rozhodnete vyměnit těsnění, vylepšíte funkci oken po více stránkách. Zvýšíte i zvukovou izolaci – omezí se prostup hluku z ulice do bytu (i naopak). Také snížíte průnik prachu a alergenů z venkovního prostředí do domu. Následně je vhodné jednou za rok těsnění ošetřit olejem z udržovací sady, abyste zvýšili jeho životnost.

Netroufnete-li si na některý z úkonů – seřízení kování či výměnu těsnění – kontaktujte nás. Rádi vám poradíme, případně osobně pomůžeme. 

Nezapomeňte na prevenci závad oken a dveří

Po dokonalém utěsnění oken nezapomeňte na správné větrání místností! Jinak by se mohla začít rosit okna a vznikat plísně v domě. Není třeba se toho však obávat, pokud dodržíte zásady správného větrání. Dále pamatujte na každoroční pravidelnou údržbu oken – kontrolu, seřízení a promazání kování. Výrazně tím zvyšujete životnost vašich oken a dveří.

Správným utěsněním oken a dveří můžete ušetřit až 30 % nákladů za energie na vytápění, tudíž se vám investice do těsnění vrátí již za jedinou topnou sezónu.
 
Zajímá vás, jak probíhá typická zakázka od začátku do konce?
Podívejte se krok po kroku.
Zajímá vás, jak probíhá typická zakázka od začátku do konce?
Pomůžeme vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat váš problém - odpovíme vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00

Kontaktujte mě
Špatný formátŠpatný formát
Chci zaslat cenovou nabídku
Okna a balkonové dveře
Vchodové dveře
Příslušenství
Špatný formátŠpatný formát
Největší výhody našich servisních služeb
 
SpolehlivostSpolehlivostzázemí stabilní společnosti a dlouholeté praxe
Záruka na provedení práceZáruka na provedení práceposkytujeme záruku na servis, drobné komponenty a celé nové výrobky
Rychlost řešeníRychlost řešenína opravu závady nebudete muset čekat dlouhé týdny ani měsíce
Plošné pokrytíPlošné pokrytízajistíme vám servis po celé ČR
Široká nabídka služebŠiroká nabídka služebporadíme si s ledajakým problémem
Oprava oken různých výrobců
 
Vyřešíme opravu a servis oken nehledě na jejich výrobce
Naši partneři
 • Simonswerk
 • Soudal
 • Winkhaus
 • Maco
 • Roto střešní okna
 • TRIDO
 • ACT servis
 • Richter Czech
 • Illbruck
 • Isotra
 • Hoppe
 • a další
a další