(+420) 601 338 528Po-Pá: 8:00-15:00
Nezávazná poptávka
Autorizovaný servis oken a dveří

Okna a dveře nejdou dovřít - servis a oprava

Občas na oknech a dveřích vznikají závady různého charakteru, a to bohužel někdy i na nově namontovaných oknech. V takovém případě (pokud jste závadu nezpůsobili sami nevhodným zacházením) máte samozřejmě nárok na prohlídku a opravu v rámci reklamace, pokud ještě nevypršela záruční lhůta.

Některé poruchy oken a dveří dokážete vyřešit sami, k některým je třeba zavolat odborníky. Nemusíte se lekat – výměna celých oken pravděpodobně nebude nutná, pomohou dílčí opravy.

Nejdou zavřít okna?

Může se stát, že vám zničehonic nejdou dovřít dveře nebo okna, ať už se jedná o plastová, hliníková nebo dřevěná. Buď závada vznikne náhle, nebo jí mohou předcházet různé projevy, jako například drhnutí, lupání či praskání v kování při pohybu okenního křídla nebo při otevírání a zavírání dveří.

Nemožnost zavřít okno je samozřejmě nepříjemná věc, obzvláště v zimě, kdy do bytu táhne. A pokud nejdou zavřít dveře, bývá to ještě větší problém, který je třeba řešit akutně. Při otevřených dveřích rozhodně nebudete mít klidný spánek a už vůbec nemůžete opustit domov. Zloděje si do domu jistě nikdo dobrovolně zvát nehodlá.

Co znamená nedovřené okno?

  • Klika se zastaví v nesprávné poloze a nelze ji dát do polohy „zavřeno“. Klika zůstává v šikmé poloze. Okno nebo balkonové dveře sice na první pohled drží zavřené, ale pro případné nezvané návštěvníky by nemusel být problém tuto překážku zdolat. Navíc takto zavřeným – nezavřeným oknem profukuje, případně zatéká.
  • Okno (dveře) nelze dostatečně dorazit k rámu z důvodu deformace rámu či křídla nebo vyvěšení pantů.

Příčiny nedovírání oken:

  • Přirozené „dosednutí“ okna – nějakou dobu po montáži
  • Prach nebo nečistoty v mechanismu
  • Neodborně provedená montáž
  • Opotřebované kování
  • Závada na kování
  • Zanedbaný pravidelný servis, seřizování a promazávání kování
  • Deformace, vyvěšení okenního křídla
  • Deformace okenního rámu

Jak může vzniknout deformace okna

K deformaci či vyvěšení okenního křídla dochází především tehdy, když je nesprávně zvolený poměr mezi hmotností a velikostí skleněné výplně. Příliš těžká skla ve velkých tabulích způsobují – zejména při dlouhodobém větrání při plném otevření křídla – že se okno vyvěšuje. Takové těžké okno je velkou zátěží pro panty, které se rychleji opotřebovávají. Pomůže seřízení kování a vyvážení pantů, v případě velkého opotřebení nebo neopravitelné závady bude nutná jejich výměna.

K deformaci okenního rámu může dojít, pokud při montáži použijete větší množství montážní PUR pěny a po dobu jejího zasychání dostatečně nezajistíte rám před prohnutím, tedy neproložíte-li okenní prostor nějakým dostatečně dlouhým předmětem, který zajistí udržení správného tvaru rámu.
 

Základní pravidlo při řešení problému s nedovřeným oknem: V žádném případě nevyvíjejte nadměrnou sílu k překonání odporu kliky. Mohlo by dojít ke stržení zavíracího mechanismu a následným finančně náročnějším opravám.

Řešení problému s nedovřenými okny

Někdy zkrátka po montáži nových oken po pár měsících dochází k jejich dosednutí, jelikož materiál nějakou dobu ještě pracoval. V takovém případě postačí seřízení oken a dveří, ke kterému použijete klasický imbusový klíč č. 4. Podle návodu seřídíte kování a panty. Též je vhodné promazání kování, které Vám zajistí udržovací sada na plastová okna. Pokud si na seřízení sami netroufáte, neváhejte nás kontaktovat.

Prach a případné nečistoty odstraníte pomocí vysavače, který přiložíte ke všem dostupným místům a otvorům v mechanismu kování, pantů, zavírání a nečistoty vysajete.

V případě, že nepomůže seřízení a promazání kování, nezbude nic jiného, než přivolat odborný servis oken a dveří. Možná bude potřeba problém s nedovřenými okny řešit výměnou celého nebo jednotlivých částí kování.
 

Jak realizace probíhá?

Podívejte se na ukázku realizaci opravy přímo z praxe od našich zákazníků.

 

Pan Málek požadoval výměnu pákového ovladače GU, které se již nevyrábí.

5.5.2016
Brno
 

Během 11 dní jsme zajistili již neprodejnou součástku pro klienta.

16.5.2016
Brno
 

Ačkoli je GU velmi obtížně k sehnání, závada byla do měsíce vyřešena.

3.6.2016
Brno
-5% Pro pravidelné zákazníky
Jste naším pravidelým zákazníkem? Pokud ano, máme pro vás dobrou zrávu v podobě 5% slevy spojené se servisním úkonem.
Více informací
Skupinové slevy
Domluvte se sousedy a objednejte servis i do sousedních domů nebo bytů. Nejen, že vám částku za dopravu rozpočítáme, ale nabídneme vám i množstevní slevu.
Více informací
Pomůžeme vám s požadovanou opravou

Zkuste nám co nejpodrobněji popsat váš problém - odpovíme vám do 24 hodin.
Nebo volejte (+420) 601 338 528, Po-Pá: 8:00-15:00

Kontaktujte mě
Špatný formátŠpatný formát
Chci zaslat cenovou nabídku
Okna a balkonové dveře
Vchodové dveře
Příslušenství
Špatný formátŠpatný formát

MENUX