(+420) 601 338 528
Po-Pá: 8:00-15:00
OKOK
Autorizovaný servis oken a dveří

Kdy namontovat okna do novostavby?

Na rozdíl od výměny stávajících oken na domě či v bytě, která se dá provádět prakticky po celý rok a zkrátka ve chvíli, kdy si na to vzpomenete nebo seženete peníze, montáž oken do hrubé stavby přece jen nějaká pravidla má.

Čím později, tím lépe, aneb spěchej pomalu

Ač ve většině životních situací platí spíše pravidlo „čím dřív, tím líp“, u montáže oken do novostavby je to opačně. Rozhodně doporučujeme počkat minimálně do jara. Takže v případě, že hrubou stavbu dokončíte na podzim, je vhodné okenní a dveřní otvory pouze zabednit a nechat stavbu přes zimu pracovat.

Než jste totiž dům zastřešili, dostalo se do zdiva velmi mnoho vlhkosti. A ta by v případě osazení okenních rámů přecházela do nich. Zejména dřevěná okna je zbytečné vystavovat podmínkám, kterým už nikdy v budoucnu nebudou muset čelit. Proč tedy raději nepočkat?

Plastová okna nápor vlhkosti pravděpodobně vydrží, takže pokud není zbytí, je možné je namontovat ještě před zimou, ale dostatečné vyschnutí omítek a betonů rozhodně neuškodí. Nejcitlivější na vlhkost je pozinkované kování, kterým jsou okna opatřena. A bylo by škoda dát novým oknům do vínku rizikovou zátěž.
Zpět na výpis článků
Největší výhody našich servisních služeb
 
Spolehlivostzázemí stabilní společnosti a dlouholeté praxe
Záruka na provedení práceposkytujeme záruku na servis, drobné komponenty a celé nové výrobky
Rychlost řešenína opravu závady nebudete muset čekat dlouhé týdny ani měsíce
Plošné pokrytízajistíme vám servis po celé ČR
Široká nabídka služebporadíme si s ledajakým problémem
Oprava oken různých výrobců
 
Vyřešíme opravu a servis oken nehledě na jejich výrobce
Naši partneři
  • a další
a další